תפריט סגור

חכמת השמש

כשאנחנו מדברים על אורח חיים בריא אנחנו מדברים על כל מה שמזין את הגוף ואת הנפש אך לפעמים אנחנו שוכחים שלא רק דרך הפה ניתן להזין את הגוף שלנו, אלא גם דרך העור.
לצערי בשנים האחרונות מתקיים מסע הפחדה כנגד השמש וקצת שכחנו שכל היצורים על כדור הארץ חיים בזכות הכוכב המופלא הזה, השמש.
חז"ל הרבו להלל ולשבח את החשיפה לשמש ואת הקשר בינה לבין בריאות טובה . במלאכי ג' כ' נאמר "שמש צדקה ומרפא בכנפיה" ובגמרא נאמר "אבק הנראה בחמה כשהיא נכנסת דרך האשנב, מרפא".

אז היום רציתי להגיד כמה מילים טובות בזכותה של השמש שלנו וחשיבותה לתזונה שלנו:
בגופנו קיים ויטמין D בצורה לא פעילה. חומר הגלם ליצור ויטמין D הינו כולסטרול המצוי במעטפת של תאי העור שלנו. בעקבות חשיפה לשמש חלק ממולקולות הכולסטרול עוברות שינוי מבני, נכנסות לזרם הדם, ולאחר מספר תחנות נוספות בגוף הוא הופך לויטמין D פעיל.

תפקידו הידוע ביותר של ויטמין D הינו בהגדלת יעילות ספיגת הסידן אולם כיום ידוע שלויטמין D יש תכונות נוגדות חמצון, הפחתת הסיכוי למחלות ממאירות, מסייע בהקלה במחלות אוטואימוניות, מקטין את הסיכוי לפתח סוכרת וכמובן, מונע דיכאון.

ההמלצה היא להשתדל להיחשף לשמש כ-20 דקות מינימום בגוף חשוף ככל שניתן וללא קרמים להגנה מהשמש. במזג האוויר המדהים שלנו כאן בארץ, אנחנו צריכים רק לבחור את השעות ומשך הזמן הנכון כדי להנות מכל היתרונות של השמש ללא נזקים לאורך כל השנה ויותר מתמיד בחורף הישראלי.
אז אני מזמינה אתכם לנצל כל יום של שמש כדי להעלות את רמת ויטמין D שלכם.